Logo

Pro Gouves je díky poloze na severním pobřeží Kréty typické středomořské klima. Na vrcholu letní sezóny dosahují průměrné teploty hodnoty 27 °C a to spolu s hojností slunečních paprsků vytváří z Gouves ideální místo pro letní dovolenou. Hlavní turistická sezóna zde trvá od dubna do října.

Průměrné teploty v březnu se pohybují kolem 15 °C s 6 hodinami slunečního svitu, v dubnu se zvyšují na 19 °C s 8 hodinami slunečního svitu denně. Toto období bývá relativně suché (s 80 mm srážek v březnu a 38 mm v dubnu). V květnu teploty stoupají na 22 °C s 10 hodinami slunečního svitu a v červnu už dosahují 26 °C. Déšť však bývá ojedinělý (od června do září spadne cca 10 mm srážek). Sluneční svit trvá 12 hodin denně a v noci dosahují teploty až 21 °C. Teplota vody se v červenci a srpnu pohybuje okolo 25 °C. Stejně jako ostatní letoviska na severním pobřeží Kréty, i Gouves se potýká se silnými větry – ty jsou zde ale v horkém počasí spíše vítány.

Horké počasí pokračuje v Gouves až do podzimu – s průměrnými teplotami 25 °C v září a 22 °C v říjnu. Počet hodin slunečního svitu se pohybuje mezi 7 a 10 denně. V říjnu už se zvyšuje množství srážek na cca 80 mm a v prosinci a lednu až na 130 – 1500 mm. Zimy v Gouves bývají mírné s denními teplotami 14 °C. Mezi nejchladnější měsíce patří leden a únor.